Amerikan Kültür Derneği® Dil Okulları
KIZILAY Temsilciliği/ (312) 417 22 66
Fotoğraflarla Temsilciliğimiz
Toplam fotoğraf sayısı : 18

Koridor
Koridor
Koridor
Koridor
Sınıf ortamı
Ön büro
Kantin
Kantin
Kütüphane
Sınıf ortamı
Öğretmenlerimiz
Sınıf ortamı
Koridor
Koridor
Ön büro
Ön büro
  

Bize Ulaşın

Aşağıdaki formu kullanarak bize mesaj gönderebilirsiniz.

Adınız Soyadınız
E-posta Adresiniz
Cep Telefonunuz
Mesajınız
Güvenlik Kodu

 

 

Fotoğraflarla Temsilciliğimiz
Toplam duyuru sayısı : 3

1-) TESOL PROGRAMI NEDİR? Amerikan Kültür Derneği® Dil Okulları’nın (ve yurt dışında “AmericanCulturalAssociation® Language Schools” adıyla) 2007 yılından beri yurtiçi ve yurtdışında (İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Tayland, Vietnam, Hindistan, Mısır, Kamerun…) sürdürdüğü İngilizce öğretmenliği programı olan TESOL (Teaching English toSpeakers of OtherLanguages), ana dili İngilizce olmayan kişilere öğretme yetkinliği gösterir bir belge almasını sağlayan programın kısaltılmış adıdır. TESOL Sertifikasyonu programı sonunda alınacak sertifikalar İngiltere’de INTESOL Worldwide Ltd. tarafından basılır, BEDAF(British EducationalAffairs) tarafından akreditedir. Ayrıca, COLLAGE OF TEACHERS’ın kurumsal üyesi olan Amerikan Kültür Derneği® Dil Okulları tarafından program titizlikle gözden geçirilmiştir. Bir kursun akredite olması; o kursun, kursu veren kurum dışında bir kuruluş tarafından incelenmiş ve onaylanmış olması demektir. Bu da öğrencinin birçok sahtaciliği ve içeriği uygun olmayan kurslardan korunmasını sağlar. TESOL sertifikasyon kursuna en az bir üniversitenin 2 yıllık bölümünden mezun olmuş olan herkes katılabilir. Tek katılım şartı B2 düzeyinde İngilizce bilmektir. Bu seviye başvuran adaylara uygulanan seviye tespit sınavları (sözlü ve yazılı) ile ölçülür. Akşam programı haftada 4 gün Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe akşamları 3 saatlik dilimler halinde 6 haftalık-72 saatlik bir programdır.Dersler akşam 18.45 ‘te başlar ve her ders 50 dakikadır. Programda sınıflarda 6-8 kişi bulunur. Program ders saatlerinin dışında ders gözlemleri ve raporlamaları ve ders anlatımlarını da içerir ki bu saatler her öğrenci için ayrı ayrı düzenlenecektir. Öğrenciler program sonunda en yüksek A1’den en düşük C’ye kadar derecelendirilecektir. Her öğrenci biten ünitedeki başarısı ile ilgili gerekli geribildirimleri alarak eksik kaldığı kısımları tekrar edebilir ve derecelerini yükseltebilir. Alınan sertifikalar ile “Usta Öğretici İngilizce Öğretmeni” olarak Milli Eğitim atamaları yapılabilir ve Milli Eğitim nezdinde geçerliliği vardır.
Yayın Tarihi: 22/06/2013 11:42
2-) Eğitimi başlayan örencilerimiz; MY KELİME SİSTEMİNİ KULLANABİLMEK İÇİN http://amerikankultur.org.tr/mykelime/ adresinden aktivasyonunuzu yapıp sisteme giriş yapabilirsiniz
Yayın Tarihi: 15/05/2013 11:57
3-) 25.Uluslararası Tüketici Ödülleri zirvesinde Tüketici Kalite Ödülü bu yılda Amerikan Kültür'ün
Yayın Tarihi: 15/05/2013 11:45

Fotoğraflarla Temsilciliğimiz

Amerikan Kültür Derneği® Dil Okulları yabancı dil programlarının tamamında Avrupa Dil Pasaportu kriterleri esas alınmaktadır. ( Bkz. Avrupa Dil Pasaportu )

Yakında açılacak dil programlarımız ile ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz.


Henüz dil programı eklenmemiştir


Fotoğraflarla Temsilciliğimiz

Henüz aktivite eklenmemiştir

 

Amerikan Kültür Derneği® Dil Okulları ( KIZILAY )
AKD ANKARA MEŞRUTİYET CAD. NO:19 KAT: 2 VE 3KIZILAY ANKARA
(312) 417 22 66 - (312) 417 22 67(Faks)
ankara@amerikankultur.org.tr